Продавець Пам'ятники гранітні MEMORIA розвиває свій бізнес на Prom.ua 10 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
9 відгуків
Гранітні пам'ятники від MEMORIA
+380 (67) 768-47-98
+380 (93) 135-48-50
Додати відгук

Догляд за пам'ятником

Благоустрій могили

Облаштування надмогильного пам’ятника плиткою або бруківкою

Одним з найбільш поширених видів упорядкування могили, облагородження надмогильного пам’ятника є укладка тротуарної плитки або бруківки. При замовленні пам’ятника слід відразу повідомити виконавця робіт, чи плануєте в подальшому  такий тип благоустрою, адже потрібно передбачити відповідні зміни у розмірах фундаменту надмогильної споруди (зростає висота підлоги до 10 см за рахунок підсипання піску, пісково-цементної суміші та висоти самої плитки чи бруківки). Також передбачається сховати прилягаючу частину плитки (бруківки) під замощення («відмостку»). По периметру встановлюють бордюрний камінь (бордюр, бортовий камінь), щоб плитка з часом не сповзала на боки. Зони для влаштування квітника також потрібно обкласти бордюрним каменем.  Якщо згодом виникне потреба у підпохованні, то такі елементи  благоустрою легко розібрати і в подальшому знову скласти.  Серед різноманіття кольорів та форм тротуарної плитки та бруківки треба обрати такі, що будуть естетично пасувати до надмогильного пам’ятника. Гармонійно виглядатиме гранітний пам’ятник облаштований  довкола гранітною бруківкою та гранітним бордюром.

Квітник гранітного пам’ятника

Замовнику надмогильної споруди слід мати на увазі, що наявність квітника вимагатиме більш частішого відвідування могили, що не завжди, на жаль, є можливим. Коли для цього немає перешкод, то догляд за квітами та іншими рослинами на могилі дорогої людини викликає ні з чим не зрівняні почуття. Квітник є елементом конструкції не тільки гранітного пам’ятника, а й пам’ятника з мармурової крихти і комбінованого надгробка (граніт і крихта). У деяких випадках він служить додатковим конструктивом, що зміцнює стелу.

Розрізняють декілька варіантів конструкції, залежно від способу укладання балок:

  1. Квітник, що складається з трьох балок, котрі розташовуються у різний спосіб:

А)           поперечні грані (торці) бокових паралельних балок закриваються передньою;

Б)           навпаки, торці передньої балки (вставки) прикриваються боковими

Ці грані, які є видимими, зазвичай поліруються. Ми радимо нашим замовникам варіант Б, як більш естетичний, що надає укладці балок монолітність.квітник гранітного пам'ятника з 3-х балок

2.   Квітник, що складається з чотирьох балок, що може бути укладеним у вигляді квадрата, прямокутника або ромба. Таке викладання також передбачає два варіанти прикривання торців.квітник гранітного пам'ятника з 4-х балок

3.   Квітник складений з п’яти балок. У даному випадку балки з боків прилягають до стели або підставки під нею. Викладка здійснюється двома способами. Цей варіант передбачає досить велику ширину пам’ятника.квітник гранітного пам'ятника з 5-х балок

В залежності від характеру полірування, квітники поділяють :

  1. Полірують дві поверхні балок, внутрішня поверхня не обробляється. Такий спосіб використовується коли передбачається високе засипання квітника ґрунтом або декоративною крихтою.
  2. Поліруються три грані балок

Окрім цього існують чисельні варіанти влаштування квітника з допомогою розривів у розташуванні накривних плит, в отворах самих накривних плит, наприклад у формі серця, листочка та інших форм, що розташовані по центру, ближче до стели чи навпаки у підніжжі пам’ятника, або у формі різної ширини смужки з одного боку або обох сторін. Якщо дозволяє місце встановлюють перголу,  або виділять зони для квітів біля могили. Коли ж можливості встановлення квітника немає, можна обмежитись вазами чи кашпо, що виготовлені з граніту. Щораз більш популярними стають вази, підставки для квітів та підвісні конструкції для ампельних рослин, що виготовлені з кованих металевих матеріалів (див. каталог італійської компанії Сaggiati http://www.caggiati.it/cataloghi/catalogogenerale/index.html . Проте слід розуміти, що під терміном «квітник» каменярі розуміють саме конструкцію з гранітник балок, що описана на початку статті.  

У холодні періоди року, квітники можна засипати декоративною фарбованою кам’яною крихтою , галькою дрібних або середніх фракцій (розмірів) або ж деревною стружкою.

Рекомендуємо прочитати цікаві статті «Екологічні традиції українців: озеленення могил» Дани Вишнівської (http://life.pravda.com.ua/columns/2013/05/2/127998/)

та «Добір рослин для озеленення надгробків» на сайті «Домовик» ( http://domovyk.com/news/37/full/2035/)

Догляд за гранітним пам’ятником

Після встановлення якісно виконаного гранітного пам’ятника догляд полягатиме у періодичному протиранні м’якою шерстяною ганчіркою, зволоженою у звичайній воді. Категорично не можна застосовувати різні хімічні миючі засоби, абразивні матеріали. Проте з часом, навіть вічний граніт, потребуватиме регулярного очищення і захисту. Зараз на ринку є велика кількість очисних та захисних засобів і технологій, завдяки яким турбота за надмогильна спорудою буде не марною. Необхідно звертатись за порадою до спеціалістів, що авторизовано продають такі речовини (очищувачі, протектори, препарати , що відштовхують вологу та захищають колір) провідних спеціалізованих хімічних компаній, таких як Bellinzoni, TENAX, General, AKEMI, ICR ( INDUSTRIA CHIMICA REGGIANA ), Moeller Chemie, ILPA, Lithofin. Слід старанно дотримуватись інструкцій, що супроводжують такі препарати. Намагайтесь, щоб ці речовини у жодному випадку не потрапляли на гравіровані поверхні (портрети, візерунки, написи). Якщо з ними виникли якісь проблеми, або появились дефекти у структурі каменю обов’язково звертайтесь до спеціалістів, що проведуть його оновлення, нанесуть поліруючий засіб, повернуть блискучість усіх граней. 

 

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner